Recenzijos

Scena iš miuziklo „Rent“. Gyčio Vidžiūno nuotrauka Carpe diem
2016 09 27
Goda Dapšytė

Būtent maištautojais, marginalais, o ne menininkais ar kūrėjais norisi įvardyti lietuviškojo „Rent“ veikėjus. Pasipriešinimas normoms ir naujų teigimas čia svarbesnis ir nepalyginamai aiškiau išreikštas, nei kiekvieno iš jų kūrybinės ambicijos.

Skurdo romantika
2016 09 22
Milda Brukštutė

Puiki mintis papasakoti šiandienos vaikams apie skurdą kaip nuotykį, kaip gyvenimo būdą, kaip kažką, gal net galima sakyti, išdidaus.

Meistriško dvasinio charakirio nuojauta
2016 09 16
Ingrida Ragelskienė

Taip, Mara Kimelė šiame pastatyme negailestingiausia yra moterims. Spektaklyje jos atgrasesnės savo biologiniu teisumu

Dabar viskas gerai?
2016 09 13

Nors Giedrės Kriaučionytės spektaklyje visos detalės yra reikšmingos ir vizualumo, ir turinio atžvilgiu, sumanūs režisierės „triukai“ kartais praslysta pro akis dėl įtempto siužeto, karikatūriškų personažų arba premjerinio jaudulio.

„Didvyrių aikštė“ Avinjone. Kritikų nuomonės
2016 09 09

Nors šių metų festivalis ir kupinas atradimų, naujų sužibėjimų bei staigmenų, tačiau lenkų režisieriaus spektaklis „Didvyrių aikštė“ - Avinjoną sukrėtęs neeilinis teatro įvykis.

Naujienos

Spektaklis-akcija „Eglė žalčių karalienė“. Lauros Vansevičienės nuotrauka Pagal žiaurius komentarus
2016 09 27

Spektaklis-akcija „Eglė žalčių karalienė“ vyks trijuose Raudonojo Kryžiaus ligoninės aukštuose, žiūrovai judės iš vienos patalpos į kitą, patys rinkdamiesi, kur sustoti ilgiau.

Panevėžyje repetuoja Krzysztofas Zanussis
2016 09 23

Kaip ir būdinga Zanussio kūrybai, spektaklyje „Hybris (Puikybė)“ nagrinėjamos tiek universalios, moralės ir galios temos, tiek sociopolitinės problemos.

Be kaltės kalti
2016 09 22

Dar aną rudenį Lietuvos rusų dramos teatro vadovybė rimtai svarstė, ar verta iškilmingai minėti 70-ojo sezono pradžią. Teatro darbuotojai tyrinėjo ir archyvus, ir istorinę literatūrą, bet nerado jokio fakto, kuris suteiktų pretekstą tokiam jubiliejui ir tokiai šventei.

Festivalis „Aura 26” pagerbs išraiškos šokio pradininkę
2016 09 21

Minint šokėjos, choreografės ir šokio pedagogės Danutės Nasvytytės 100 metų sukaktį, festivalis dedikuojamas šiai nedaug kam žinomai, tačiau labai įtakingai šokio istorijoje kūrėjai.

„Dior in Moscow“ kviečiamas į festivalius
2016 09 20

Meninėje tarptautinės šokio mugės programoje parodyta klaipėdiečių teatro „PADI DAPI Fish“ spektaklio „Dior in Moscow“ ištrauka sužavėjo vakariečius.

Komentarai

Tomas Kizelis spektaklyje  „Lukas“. Jaunimo teatro archyvo nuotrauka Trileris be moralo
2016 09 26
Milda Brukštutė

Visi trys režisieriai užsiėmė ne savų spektaklių statymu, o senoviniu, kantriu, bet ir labai paviršutinišku literatūros perkėlimu į sceną.

Visiems - ne bepročiams
2016 09 22
Milda Brukštutė

Šiųmetis cirkas su visais savo bepročiais man pasirodė pernelyg normalus. Visas jo keistumas, kuriuo buvo mėginta prisidengti, regėjosi šaltas ir apskaičiuotas, koketiškas ir per lengvai prieinamas masiniam, normaliam, keistam kaip visi pasauliui.

Žydų teatras - užmiršta Lietuvos kultūros dalis
2016 09 21
Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė

Žydų teatrą reikia matyti pasauliniame kontekste, nes tai yra diasporos, tinklaveikos teatras, lyg koks šiuolaikinis feisbukas. Jam daug dėmesio skyrė Borisas Dauguvietis, rašydamas straipsnius arba kviesdamas apie jį rašyti kitus žurnalistus. Tarp tų žurnalistų buvo ir Vytautas Bičiūnas, apie šį teatrą rašė Balys Sruoga.

Aleksandras Giršonas: judesys yra mąstymo forma
2016 09 19

Šokdami mes galime susigrąžinti užmirštus ar prarastus jausmus, užmirštas galimybes, galime išmokti matyti, jausti, kitaip bendrauti su žmonėmis.

Pasirinkimas: Klaipėda suniokos ar išsaugos jaunatvišką Apeirono teatrą
2016 09 16

Vienam spektakliui sukurti mes turime vidutiniškai 4000 eurų, o į šią sumą turi tilpti: atlyginimai aktoriams, scenografijos meistrams, kostiumų dailininkėms, režisieriams, kompozitoriams, dramaturgams, vadybininkams, rekvizitams, medžiagoms kostiumams ir scenografijai.

Salonas

Aktorius Vidas Petkevičius. Luko Balandžio (15min.lt) nuotrauka Vidas Petkevičius: visi su kuriais dirbau, man yra brangūs
2016 09 26

Zanussis ramus, gerbia aktorių, darbas su tokiu režisieriumi gerai nuteikia. Labai nemėgstu isteriškų režisierių, tada iš karto užsidarau, o kai dirbama geranoriškoje aplinkoje, net save „peršokti“ galima.

Ligita Kondrotaitė: teatras - moterų zona
2016 09 14

Esu dirbusi su įvairiais režisieriais ir kartais, deja, pačiai tekdavo ir režisuoti, ir vaidinti. Kaip ir visi aktoriai, turiu daug savęs režisavimo patirties.

„Overhead Project“ narys Timas Behrenas: apie cirką, amerikietiškas imtynes ir peržengtas ribas
2016 09 06

Ribos peržengimas kuria emocinį atsaką, jis mums labai svarbus. Kartu mes peržengiame ir žanro ribas, cirke naudodami šokį, o šokyje naudodami cirką.

Cezaris: nusilenkimas antikiniam teatrui
2016 09 02

Pats žinau, kad žiūrėti spektaklį antikiniame teatre dažnai nuobodu. Todėl iš paskutiniųjų stengiuosi nepriversti žiūrovo jaustis taip, kaip kartais pats jaučiuosi teatre.

Olita Dautartaitė: aš buvau teatre ir teatras buvo mano!
2016 08 28

Vienoje televizijos laidoje Vaclovas Blėdis paklaustas, kodėl jis tiek daug visur dirba - ir vaidina, ir režisuoja, ir filmuojasi kine, atsakė: „Dieve mano, gi pasirodyti noriu“. Nors ir juokaujant, tame yra tiesos.

Užsienyje

Virš plačios ir sraunios Ounasjoki‘o upės - lyno akrobatė Sanja Kosonen. Ben Hopper nuotrauka iš fmq.fi Festivalis Laplandijos medkirčiams
2016 09 23

Ten nėra nei parduotuvių, nei bankomatų. Tokių dalykų ten niekam nereikia. Žurnalistai taip pat nelabai reikalingi, todėl kad pakliūčiau į „Tylos festivalį”, turėjau apsimesti savanoriu.

Dramaturgui Edwardui Albee atminti
2016 09 17

Aktorė Mia Farrow: „Edwardas Albee buvo vienas iškiliausių mūsų laikų dramaturgų. Ilsėkis ramybėje, pone Albee“. „The New York Time"s paskelbė paskutinį filmuotą pokalbį su dramaturgu.

SOS iš Berlyno valstybinio baleto
2016 09 16

Merijos planus baleto šokėjai sulygino su absurdiškais įsakymais „kad teniso treneris vadovautų futbolo komandai arba muziejaus direktorius diriguotų orkestrui”

Virtualios patirtys Londono Nacionaliniame teatre
2016 09 08

Studija įsikūrusi tarnybinėse patalpose, jos repertuare šiuo metu - keturi labai skirtingi kūriniai, sukurti naudojant virtualiąją realybę ir 360 laipsnių vaizdo technologijas.

Per Maskvą be tarpininkų
2016 09 05

Kol aktoriai dar nesijautė tvirtai, sulaukdavo pasipiktinimo iš žmonių, nelauktai tapdavusių žiūrovais. Bet kai susitvarkė ir su tekstu, ir su jausmais, ir su aplinkybėmis, jų nevaikė net policininkai, stebėję repeticijas metro stotyse.

Europa – edukacijos ir savęs kultivavimo procesas. Tai save koreguojantis laisvės, tikėjimo, žinojimo ir universalumo išgyvenimas. Leonidas Donskis (1962-2016), filosofas, eseistas, kultūros kritikas