Komentarai

Scena iš spektaklio „Karališko dydžio“. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka Sirenos negali...
2016 10 21
Kristina Steiblytė

Užsisukę savo rimtame žinių kūrimo rate, pamirštame žaisti ir mėgautis. Ir nežiūrėti į save pernelyg rimtai.

Balsadėžės tarpeliu. Kreivas kraujas
2016 10 18
Marijus Gailius

Iki šiol nesu nusikeikęs aktoriui į akis. Net nesu tikras, ar kada palydėjau spektaklio uždangą švilpimu. Taip, ne kartą pasitaikė kompanionams po vaidinimo guostis: „tas ne kaip vaidino“ arba „ta tokia egzaltuota“, bet čia tik privačioj draugijoj, niekada į akis. O šį rudenį pagaliau tai pasakiau.

Krzysztofas Warlikowskis: valdžia suteikė leidimą užgimstančiam nacizmui
2016 10 11
Karolina Remeikaitė

Lenkijoje kiekvienas aktorius kalba apie politiką. Net menininkų kolektyvuose privalome būti tolerantiški vieni kitiems, nes kartais priklausome skirtingoms barikadų pusėms.

Europa, (kurios) jie nemyli
2016 10 04

Taigi žmonės plojo atsistoję. Ar jie tikrai gali būti karšti komunizmo rėmėjai? Ir už ką jie iš tikrųjų ploja? Už revoliucijos ilgesį? Turto perdalijimą? Džiaugsmingą Afriką?

Globalaus pasaulio grėsmės ir baimės
2016 09 28

Tundžeras Džiudženoglu: Turkijoje yra tokia patarlė - vienas valgo, kitas žiūri ir tuomet kyla pasaulio pabaiga. Krzysztofas Zanussis: nereikia pradėti kalbėti nuo grėsmių, reikia prisiminti tai, kas buvo tikrai didingo padaryta visame pasaulyje.

Salonas

Jubiliejinis Jurijaus Smorigino vakaras Operos ir baleto teatre 2005 m. Asmeninio archyvo nuotrauka
Jurijus Smoriginas: pasaulis, kuriame gimsta šokėjo kūnas
2016 10 21
Elvina Baužaitė

Žinau, jog tai, ką vėliau kūriau, yra tik mano mokytojų ir choreografų nuopelnas, na, ir kažkiek mano beprotybės, kad atidaviau visą gyvenimą baletui - Lietuvoje baletas kaip podukra.

Režisierius Karolis Vilkas: Lietuvoje labai daug „taisyklingų“ spektaklių
2016 10 13

Bijai, ką pagalvos tavo artimieji, kai pasižiūrės tavo interpretaciją, nes kiekvienas spektaklis, nori tu to ar ne, vis vien būna apie tavo gyvenimą. Bijai, kad kažkas gali suprasti, ką tu iš tiesų galvojai.

Agnius Jankevičius: man svarbiausia būti naudingam kitam
2016 10 08
Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė

Kūryboje man svarbu analizuoti žmogaus naudingumo faktorių. Visa kita - socialinė, politinė terpė - yra tik įrankiai.

Danutė Nasvytytė, išraiškos šokio pradininkė
2016 10 03

Jeigu Danutei Nasvytytei būtų lemta gyventi savame krašte, jos įnašas į Lietuvos šokio istoriją būtų buvęs toks pat svarbus, kiek Marthos Graham Amerikoje.

Dramatiški režisieriaus Artūro Areimos santykiai su Kaunu
2016 10 01

„Žinote, mes bijome likti kvailiais, nes kvailius greit nurašo. Papersk garsiau ir visi jau rėks, kad apsišikai", - drąsiais pasisakymais intrigavo jaunajai kartai gerai žinomas nusipelnęs kūrėjas.

Naujienos

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras. Nuotrauka iš jp.lt Panevėžyje repetuoja ukrainiečių režisierius
2016 10 21

Pjesė, pasakojanti apie mūsų laikų herojus karo Ukrainoje akivaizdoje, gali būti suprasta tiek kaip tragedija, tiek kaip mistinis vodevilis.

„Kuprelio“ galimybės: neskubėkime nuvertinti
2016 10 20

Spektaklis - labai trapus, kuris lyg rizikuoja prapulti tarp kitų spektaklių, gausių spalvomis, gyvų orkestrų, šimtų aktorių, greitų įspūdžių. Gal tam tikri sprendimai spektaklyje atrodo naivūs, paprasti, bet kažkuria prasme tas paprastumas padeda grįžti prie teatro ašies - žmogaus ir jo jausmų.

Dvigubas režisierės debiutas
2016 10 20

Ibseno pjesė mane patraukė ta atpažįstama situacija, nutinkančia kiekvienam, kada jautiesi įstrigęs, įkalintas, „numiręs“ savo paties pasirinkime, o paraleliai gimsta noras - instinktas išsilaisvinti, ištrūkti iš tos stagnacija virtusios realybės.

Aktoriui ir režisieriui Karoliui Vilkui - metų debiuto premija
2016 10 18

Kultūros ministras, atsižvelgdamas į Jaunojo menininko premijų ekspertų komisijos teikimą, paskyrė 2016 Metų debiuto ir penkias Jaunojo kūrėjo premijas.

Mažais, bet tvirtais šokio žingsniais
2016 10 18

Mums teatras vis dar kultūra su mums svarbiomis vertybėmis, ne pramoga ar proga paragauti naujo skonio stiprių traškučių.

Recenzijos

Scena iš spektaklio „Vestuvės Oskaro Koršunovo „Vestuvės“: isteriškai iškentėta šventė
2016 10 20
Milda Brukštutė

Vientisam pokalbiui, veiksmui ir, kas svarbiausia, charakteriui, šiek tiek pritrūksta logikos. Kūrėjai, išmetę iš pjesės pavadinimo būdvardį „miesčioniškos“ ir neparinkę jokio kito, bando užgriebti šiek tiek per daug.

Paskutinis „Sirenų“ festivalio akordas: konservuotų svajonių pliūpsniai
2016 10 19
Milda Brukštutė

Visa, kas šiaip jau būtų miela ir gražu, drebiama taip nesubtiliai, kad imtis vieno iš maloniausių žemėje veiksmų – prigulus pasvajoti – kurį laiką gali visai nebesinorėt.

Euroterapija: apie „Europoly“ spektaklius „Sirenose“
2016 10 17
Kristina Steiblytė

Peržiūrėjus keturis darbus, apmąstančius dabartinę Europą, peršasi mintis, kad čia nebėra vietos meilei. Nenorime ne tik padėti, bet dažnai net ir išgirsti, kad problema yra. Juo labiau, jei problema esame mes patys.

Apie pykčio stoką
2016 10 17
Šarūnė Trinkūnaitė

Literatūrinė spektaklio medžiaga „nesiboksuoja“ - ji atlieka veikiau dekoratyvios scenografijos, o ne politinio bokso dramaturgijos kūrimo funkciją. Nesiliaujantis klausinėjimas iš esmės slepia tik nežinojimą, neapsisprendimą ar paprasčiausiai neturėjimą, ko paklausti.

Pradžioje buvo lova. Ir pabaigoje (1)
2016 10 16
Vaidas Jauniškis

Bet esmė - lova, iš kurios atsikelia vieni, jon gula kiti, miega treti, visada dainuodami. Ir miegas tampa ta didžiąja metafora, atvirkščia hamletiškajam „Numirt - užmigt“: būtent miegas kaip gyvenimo esmė.

Užsienyje

Aktorė Eglė Špokaitė spektaklyje „Černobylio malda“. Tomo Stasevičiaus nuotrauka „Černobylio maldos“ maratonas festivaliuose
2016 10 19

Spalio pradžioje vykusiuose tarptautiniuose teatrų festivaliuose Lvove ir Kijeve buvo parodytas Lino Marijaus Zaikausko režisuotas monospektaklis „Černobylio malda“. Pasak jo, tai tik spektaklio gastrolių pradžia.

LNOBT prisistato festivalyje Šanchajuje
2016 10 12

Spalį 18-ajame tarptautiniame Šanchajaus menų festivalyje pirmą kartą dalyvaus Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, pristatysiantis baleto spektaklių triptiką „Bolero+“.

Kijevo pakraštyje – ovacijos septyniems Lietuvos spektakliams
2016 10 03
Vlada Kalpokaitė

Čia tenka rinktis požiūrio kampą: galima piktintis netvarka, vėlavimais ir bendru atsainumu. O galima žavėtis, kad viskas vis tiek pavyksta ir pasikrauti beprotiška energija, smalsumu, talentu gyventi (ir rengti festivalius), tarsi rytojaus gali ir nebūti.

Festivalis Laplandijos medkirčiams
2016 09 23

Ten nėra nei parduotuvių, nei bankomatų. Tokių dalykų ten niekam nereikia. Žurnalistai taip pat nelabai reikalingi, todėl kad pakliūčiau į „Tylos festivalį”, turėjau apsimesti savanoriu.

Dramaturgui Edwardui Albee atminti
2016 09 17

Aktorė Mia Farrow: „Edwardas Albee buvo vienas iškiliausių mūsų laikų dramaturgų. Ilsėkis ramybėje, pone Albee“. „The New York Time"s paskelbė paskutinį filmuotą pokalbį su dramaturgu.

Būna piupitrų, kurie gyvenime gaidų nėra matę. Christoph Marthaler (g. 1951), šveicarų režisierius, spektaklis „King Size“