Užsienyje

Scena iš Eimunto Nekrošiaus spektaklio „Vėlinės“. „Meno forto” archyvo nuotrauka  Eimunto Nekrošiaus „Vėlinės“ pripažintos geriausiu sezono spektakliu Lenkijoje
2016 08 23

Įtakingiausio Lenkijos teatrinio žurnalo vyriausiasis redaktorius Jacekas Kopcińskis su džiaugsmu pranešė, kad lietuvių režisieriaus sukurtam spektakliui skiriamas Konrado Swinarskio apdovanojimas.

Lietuviai Edinburgo Fringe: pavargę, bet pastebėti ir įvertinti
2016 08 18

Šokti žurnalo vakarėlyje yra smagu, bet gauti visą puslapį didžiausiame Škotijos dienraštyje dar smagiau. Kone kasdien Gintarė Masteikaitė rytą pradeda peržvelgdama spaudą, ir kone kasdien ten randa Lietuvos vardą.

Edinburgo Fringe dėl pripažinimo kaunasi ir Lietuvos artistai
2016 08 09

Škotijos sostinės scenose savo pasirodymus pradėjo jungtinė Lietuvos menininkų komanda, kuri per ateinančias kelias savaites tarptautinei publikai pristatys šiuolaikinę mūsų šalies teatro kūrybą.

Vasara, „Baltoscandal“, kiti pasauliai ir... ? II dalis
2016 08 08
Sigita Ivaškaitė

Festivalio sukviesti kūrėjai dažniau rinkosi kalbėti apie tai, kas jiems svarbu, savo žodžiais, neatsitverdami giliomis šedevrų prasmėmis.

Vienas iš Zalcburgo festivalio vakarų
2016 08 05

Rugpjūčio 6 d. „Danajės meilę” transliuos Austrijos televizijos ORF pirmas kanalas, o 12 ir 23 dienomis ją bus galima išvysti nemokamai didžiuliame ekrane Zalcburgo pilies papėdėje.

Naujienos

Iš „keðja“ susitikimų ir šokių. Rengėjų archyvo nuotrauka Šiuolaikinio šokio tinklo „keðja” suvažiavimas Vilniuje
2016 08 23

Kaip šokį suvokia įvairaus amžiaus, patirties, socialinių grupių žmonės, su kokiais iššūkiais susiduria šokėjai ir choroegrafai, šokio pedagogai?

Jaunimo teatras skelbia 52-ojo sezono pradžią
2016 08 22

Jaunimo teatras išgyvena pereinamąjį laikotarpį. Didžiausi dabartiniai jo iššūkiai nėra vien kūrybiniai. Atnaujinti teatro repertuarą, jo įvaizdį tenka įpusėjus pastato renovacijai.

Vasaros teatro mokykla turės tęsinį
2016 08 18

Labai netikėta, kad vienu metu susirinko tiek kokybiškų dėstytojų ir kiek daug jiems pavyko pasakyti per tas kelias dienas. Pasijuto tikra mokyklos atmosfera, nes visą laiką turėjome daug užduočių ir nuosekliai darbavomės.

59-asis „Lėlės“ sezonas: tarp vaikystės ir brandos
2016 08 17

Siaurute senamiesčio gatvele žygiuojančiam praeiviui kelią į teatrą rodys dailininkės Aušros Bagočiūnaitės-Paukštienės pano „Pakeliui“, nutapytas ant Arklių gatvės sienos.

Teatro pano dūla garaže
2016 08 16

Didelę pliką sieną po stogu tarp įėjimo į kasą ir patį teatrą ketinta papuošti bareljefu. Darbas skirtas uždengti 100 kvadratinių metrų sieną, tad ir kūrinys - grandiozinis, jo bronzinės detalės užima 53 kvadratinius metrus.

Komentarai

„Teatro fabriko“ idėjos ir projekto pristatymas birželį. Tomo Raginos (kauno.diena.lt) nuotrauka „Teatro fabriko“ idėja uždus valdžios stalčiuose?
2016 08 22
Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė

Bet pažiūrėkime į jauną žmogų - ką jam daryti baigus bakalauro arba magistro kūrybines studijas?

Marius Ivaškevičius: auka būti lengviau nei budeliu
2016 08 19

Dalyvauti tokiame renginyje emociškai gali būti labai stipru. Žinoma, sudėtinga: pirmadienis, vasaros pabaiga, kam darbas, atostogų pabaiga, bet viliuosi, kad mums pavyks susirinkti.

Ar turime kultūros strategiją ir politiką?
2016 08 11

Proginės kalbos ir menininkų apdovanojimai man primena neištikimo vyro elgesį su apgaudinėjama žmona. Jai perkamos brangios dovanos, sakomi jausmingi, ašaringi komplimentai. Bet tai niekaip nekeičia fakto, kad be jos galima gyventi.

Liepos veranda. Įsiveržimas į sapną
2016 08 03
Rūta Oginskaitė

O ką mes vis dėlto veikiame su spektakliais, kai užsidarę verandose, kabinetuose, virtuvėse, bibliotekose ar vienuolynuose rašome apie juos? Ką daro kritikas, menotyrininkas su kūriniu, interpretuodamas ir vertindamas?

Kas pasikeitė Kauno kameriniame teatre?
2016 07 27
Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė

Tikrai nesiimsime skelbti stebuklo, neapsimetinėsime staiga tapę novatoriais, nei iš šio, nei iš to, ar vien dėl juridinio statuso virtę progresyviausiu teatru. Taip prarastume gerokai daugiau, nei dabar galime atrasti.

Recenzijos

„Karas dar neprasidėjo 140 minučių jauno teatro Juozo Miltinio teatre
2016 08 22
Ingrida Ragelskienė

Kaip šviežutėlėje Duncano Macmillano pjesėje „Žmonės, vietos ir daiktai“ apie alkoholizmą, teatrą ir kitas priklausomybes akcentavo režisierius iš Didžiosios Britanijos Justinas Murray: siekiant išgyventi šiuolaikiniame pasaulyje, reikia vartoti tai, nuo ko ir susirgai - teatrą.

Žaidimai lauke
2016 08 18
Kristina Steiblytė

Net jei pasaka ir žinoma, spektaklis gali kiek nustebinti: didelė vieša erdvė, padedanti sukurti daugiau netikėtumų ir atviresnė įvairiems nenumatytiems trukdžiams, neleidžia nei kūrėjams, nei žiūrovams elgtis pagal įprastas teatro taisykles.

Tiems, kas renkasi būtį
2016 07 19
Gitana Gugevičiūtė

„Apeirono“ teatras niekada neperša „tikrojo turinio“, bet skatina ieškoti intelektualinių potyrių, skirtingų žiūros perspektyvų, spektaklio „perskaitymo“ strategijų.

Klaipėdietiški atsitiktinumai
2016 07 17
Kristina Steiblytė

„Keliaujančios bažnyčios“ nėra keliaujantis kūrinys - jame pasakojama Klaipėdos miesto istorija, kalbama apie buvusį gyvenimą neatpažįstamai pasikeitusiose vietose ir neišlikusias senamiesčio bažnyčias. Tad spektaklį galima pamatyti tik Klaipėdoje.

Moterys iš praeities
2016 07 13
Goda Dapšytė

Spektaklis pradedamas nuo degtinės stikliuko. Atsakymus į kai kuriuos klausimus lengviau užgerti. Tokia dezinfekcinė anestezija.

Salonas

Režisierius Gintaras Varnas. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka Gintaras Varnas: tragedija turi padėti žmogui apsivalyti nuo aistrų
2016 08 10
Daiva Šabasevičienė

Oidipą užgriūva faktai iš praeities, ir tuo vienu principu, tuo tyrimu - ėjimu link savo praeities faktų - ir paremta visa tragedija. Žiūrint toliau į dramaturgijos istoriją, galima pamatyti, kad XIX amžiuje „lūžiniu“ dramaturgu vadinamas Henrikas Ibsenas naudojosi lygiai tokiu pačiu principu, kai tragedija susiklosto iš praeityje įvykusių faktų.

Martyna Gedvilaitė: teatrą priimu kaip dovaną
2016 08 01
Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė

Man kartais labai smagu sėdėti tarp žiūrovų ir stebėti juos, klausytis, apie ką yra kalbama pertraukų metu, pažinti publiką. Labai gražu žiūrėti į vyresnio amžiaus inteligentiškas moteris, kurios vis dar eina į teatrą su skrybėlaitėmis.

Gydytojų klounų įkvėpėjas Giora Seeligeris: mirštantis vaikas irgi nori juoktis
2016 07 28

Norėčiau būti roko muzikantas. Stovėti scenoje prieš minią, uždegti žmones, įžiebti jų akyse šviesą turėtų būti nuostabu. Arba rašytoju - dėl aistros žodžiams. Bet nesigailiu, kad esu tas, kas esu. Manau, kad būtina vystyti turimus talentus.

Saulius Čiučelis: patinka eiti eksperimentiniu keliu
2016 07 26
Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė

Kartais pakalbu personažo sakiniais, ypač prieš premjeras. Bet gal tai ir geras ženklas. O kad patys personažai pradėtų gyventi už mane... Tikiuosi, kad taip nėra.

Marius Ivaškevičius savo pjesę Nikitai Michalkovui atiduotų tik mainais į Krymą
2016 07 21

Nuo Ivano Rūsčiojo laikų Rusija įprato kankinti pati save. Žmogaus gyvybė ten neturėjo jokios vertės. Tačiau kankindama save, ji kankina ir esančius šalia. Ir mes patenkame į tą kategoriją.

Sportas, politika ir religija yra trys neišsilavinusių aistros. William Howard Gass (g. 1924), JAV rašytojas, kritikas